Урочиста лінійка-реквієм пам’яті жертв Голодомору

Зранку всі учні ліцею побачили стіл, накритий скатертиною, на столі – хлібина, запалена свічка. Композиція з колосків та калини перед столом. Так і почалаь Урочиста лінійка-реквієм пам`яті жертв Голодомору яку організувала Рада Самоврядування ліцею.

 

 

Завжди поруч з хлібом стояло життя… Життя…Що може бути прекрасніше, дорожче за життя? А лежить через життя безліч доріг – дорога честі, дорога правди, зла, жорстокості. Насилля, підлості.. Хто яку обере. Серед безліч доріг – є дорога Пам’яті.

Поросла терном вона. Загубилась на життєвих просторах. А разом із нею загубилась і наша душа в пустоденні. Але, нарешті, пізнавши свою історію, ми повертаємо її із забуття.

Пам’ять! Це вона веде нас у спогади, де переплелись горе, сльози, кров, життя і смерть. «Де кожен день в поєдинку, «Життя» чи «Смерть» перемагала «Смерть».

    Пекельні цифри та слова

    І серце б’ють, неначе молот.

    Немов прокляття ожива

    Рік 33. Голод… Голод…

Цього дня ми, звернувшись до книги Пам’яті – історичних спогадів, виживших очевидців, листів-прохань, листів-спогадів спробуємо збагнути – що то було!

У 1933 році був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду лягло у могили – старих, молодих та дітей, і ще ненароджених у лонах матерів.

А чи була того року весна? Чи прилетіли до знайомих людських осель довірливі лелеки? Чи співали травневими ночами солов’ї? Ніхто того не пам’ятає сьогодні, пам’ятають інше.

 

 

На світі – весна, а над селом нависла чорна хмара. Діти не бігають, не граються. Ноги тонесенькі, складені калачиком, великий живіт, голова велика, похилена до землі, а лиця немає, самі зуби зверху.

Сидить дитина і гойдається всім тілом: назад – вперед. Скільки сидить, стільки й гойдається. І безкінечна пісняна півголосом: «їсти, їсти, їсти…» Ні від кого не вимагаючи, ні від матері, ні від батька, а так у простір, у світ – «їсти, їсти, їсти…»

 

 

Світ мав би розколотися надвоє, сонце мало б перестати світити, земля перевернутися від того, що було на землі. Але світ не розколовся, сонце сходить, земля обертається, як їй належить. І ми ходимо по цій землі зі своїми тривогами і надіями. Ми, єдині спадкоємці всього, що було.

 

 

В урочистостях до Дня жертв Голодомору прийняли участь рада самоврядування ліцею та педпрацівники. Виховні години, бесіди, покладання квітів до меморіалу жертв Голодомору, тематичка виставка свідчень, то наша сьогоднішня пам'ять, хоча із запізненням у кілька довгих десятиліть, про великомучеників нашої історії. Пом’янімо і знайдемо в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга.

 

 

300 свічок було запалено учнями та педпрацівниками ліцею. Ревієм, колокольний дзвін. Ми пам’ятаємо! Ми не байдужі, ні до своєї історії, ні до свого народу!

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Створити аккаунт

 Оголошення

На базі нашого ліцею існує комп’ютерна академія Cisco, яка проводить безкоштовне навчання. В кінці навчального курсу якого всі отримують сертифікати міжнародного зразка.

Розклад уроків

Розклад уроків з 12.01.2017

 

12012017.xlsx [59.96 Kb] (cкачувань: 71)

Вітаємо Іменинників:


Грицюк Д.І. 12.11

Клімова О.В. 26.11

Козак В.І.  30.11

Забашта Л.Г. 07.11 

Вікторов І.В. 07.11 


Хай здоров’я, радість і достаток

Сиплються немов вишневий цвіт

Хай малює доля з буднів свято, 
І дарує Вам багато літ!


 


 Скачати та читати статтю Zvernennya_bezpeka.doc [36 Kb] (cкачувань: 18)

 Календар

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 Сайти друзів

1

2

3

4


▲ Наверх