1 - вересня. День Знань

Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, зібрано багатий урожай хліба, у садах доспіли яблука і сливи. А 1 вересня знову зібрало нас у рідному колі. У когось із вас ще попереду роки навчання в ліцеї, а хтось уже вийшов на "фінішну пряму".

1 вересня традиційно вважається Днем знань. Про знання можна казати багато, але хочеться скористатися висловлюваннями мудрих людей, які варто взяти до уваги на все життя.

 

 

Знання - це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього

Знання тільки тоді знання, коли воно набуте зусиллями думки, а не пам'яттю

Доводити людині необхідність знань - це все одно, що переконувати її у корисності зору

Сам час настійно вимагає: не хочеш відстати від життя - учись!

Вітаємо всіх студентів, викладачів та співробітників з початком навчання

Цьогорічне Свято знань для українських учнів, не зважаючи на складну ситуацію на Сході країни, почалось традиційно – з урочистих лінійок

Щороку 1 вересня для учнів відкриваються двері численних шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, технікумів. Але чому саме 1 вересня, а не 10, 15 або 1 жовтня ми починаємо новий навчальний рік? Ця традиція прийшла до нас в XV столітті з Візантії, де 1 вересня відзначали настання нового (не тільки навчального) року. У цьому святкуванні був і духовне, і світське сенс. Духовний - тому, що візантійські богослови і мислителі припускали, що Бог приступив до створення світу саме 1 вересня, а значить, з цього дня розпочалося і сам час. Світський (мирський) сенс полягав у тому, що до вересня закінчувалися всі польові роботи. Тим більше що роздобути дітей (навіть дворянських) із села в міські навчальні заклади до закінчення жнив не було можливим.

Щоправда, не всі навчальні заклади починали навчальний рік 1 вересня. Якщо за гімназіями держава стежила більш-менш суворо, то недержавні навчальні заклади Російської імперії починали навчальний рік хто-як. У документах трапляються дати 20 і 31 серпня, 15 і 26 вересня, 1 і 15 жовтня, а сільські школи грамоти починали працювати тільки 1 грудня. Що стосується радянського часу, то до середини 30-х років директори шкіл до початку навчального року ставилися дуже вільно.


 

Єдиний початок навчального року було введено тільки 3 вересня 1935 року.

Ну, а коли ж починають навчатися діти в інших країнах? 1 вересня відкриваються двері шкіл у Чехії, на Україну, в Білорусії, в країнах Прибалтики. А ось у дітей в Німеччині немає чіткого графіка початку навчального року: у кожній з 16 федеральних земель навчальні заклади починають працювати протягом серпня - вересня. В Іспанії також в різних провінціях навчальний рік починається по-різному, в залежності від строків збирання врожаю, проте затягувати пізніше 1 жовтня суворо забороняється. В Італії, навпаки, тільки з 1 жовтня починають відвідувати школу. У Швеції - 15 серпня. У Франції немає чіткого терміну Дня знань. Десь навчальний рік починається 1 вересня, а десь й 15. З середини серпня починають навчатися діти в Данії, а в Англії, Канаді та США навчальний рік завжди починається в перший вівторок вересня. У Японії вирішили, що початок навчання - це дуже весело, і починають новий навчальний рік ... 1 квітня. Але японцям не звикати посміхатися навіть тоді, коли хочеться плакати, шкодуючи, що безтурботні шкільні канікули закінчилися.

У Греції школи відкривають двері 12 серпня.

В Австралії все не так, всі ходять на головах і навчальний рік починається тоді, коли у нас всі школярі вже передчувають його закінчення - 1 лютого.

У всіх республіках нашого колишнього Союзу День знань святкують, як і ми, - 1-го вересня. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам - до своєї другої домівки - у школу, вуз, професійно-технічний навчальний заклад.

  

У нас у ліцеї новий навчальний рік почався традиційно – з урочистої лінійки. Відбулося свято Першого дзвоника. Наша ліцейна родина поповнилася 120-тьма першокурсниками. Ліцей гостинно відчинив для нас усіх свої двері і запрошує у просторі і затишні кабінети, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети

1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення, i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка!

На нашому святі були присутні гості –головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – Васьковцов Василь Петрович, колишні учні, батьки. Василь Петрович привітав усх зі святом та зазначив, що «2014-2015 навчальний рік буде особливо складним. Це - факт. Велика частина шкіл на Донбасі - зруйновані. У тих, що вистояли після обрстрілів, немає електрики та води. Але шляхи подолання кризи є. Головне - не панікувати та виважено підійти до ситуації, адже навіть під час ВВВ навчальні заклади знаходили можливість працювати. Зрештою ми всі розуміємо складніть ситуації. Бажаю усім на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконаний: ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожного учня. З Днем знань – зі справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності!»

Рости здоровими, показувативисокіх результатив у навчанні та завжди бути активними у громадському житті, досягати своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів побажав усім директор ліцею Цвєтков Віталій Петрович: «Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Упевнений, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення. Щасти Вам!»

 


 

З найкращими побажаннями звернулись до усіх присутніх заступник директора з НВР Білоіван Наталія Андріївна, заступник директора з НВЧ Саяпіна Любов Іванівна, заступник директора з навчальної роботи Павленко Олена Олександрівна, старший майстер Фокін Григорій Григорович: «Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Вчіться, щоб знати, діяти жити… Особливим і, безперечно, визначальним у житті цей день стане першокурсників. Не менш важливим він буде для вас, випускники, адже вам доведеться йти по обраній професійній стезі, втілювати отримані знання в реальному житті. Яким буде ваш вибір – залежить тільки від вас…»

З привітаннями та побажаннями успішного оволодіння професією учні ІІІ курсу передали естафету щойно прийнятим в дружну учнівську сім'ю першокурсникам.

Від імені батьків виступила Пархоменко Тетяна Сергіївна: «Перед вами, молодими, відкрито всі дороги. Ми глибоко віримо, що ви підете обраним шляхом твердо і впевнено, здобудете багато славних перемог, досягнете вершин професійного успіху. Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, Вас, педагоги, надихне успіхами вихованців, а нас, батьків – гордістю за своїх дітей» Представники батьківського комітету посипали учнів пшеницею, щоб зростали вони в ліцеї сповнені зернами знань.

Святкова лінійка закінчилась святковим салютом з повітряних куль, випущених в небо, на знак найкращих сподівань та досягнення поставлених цілей.

Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави.

Всім вам і кожному бажаємо завжди йти тільки уперед: до перемог, до визнання, до світоча своїх мрій!

Зі святом Вас!

Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок —

Перерву він оповіщає.

А після неї на урок

Учнівську всю сім'ю збирає.

І знову дзвоник кличе нас —

Спішімо, друзі, до навчання,

Бо промайне так швидко час

Й пора настане розставання.

У всіх групах пройшов єдиний урок «Україна – єдина країна». Тему єдиної країни продовжили 2 вересня на лінійці, після якої було проведено Урок мужності з запрошенням на нього заступника Голови Спілки ветеранів Афганістану м. Запоріжжя Московцева Дмитра Миколайовича.


 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Створити аккаунт

 Оголошення

На базі нашого ліцею існує комп’ютерна академія Cisco, яка проводить безкоштовне навчання. В кінці навчального курсу якого всі отримують сертифікати міжнародного зразка.

Розклад уроків

Розклад уроків з 12.01.2017

 

12012017.xlsx [59.96 Kb] (cкачувань: 50)

Іменинники Травня

Вітаємо Іменинників:Мазенков А.Є. 08.05

Федорова В.В. 31.05


Бажаю кохання, гарних подій,
Здійснення задумів,планів і мрій
Щастя квітучого, злетів найвищих,
Шляхів до мети легких і найближчих.

 

Скачати та читати статтю Zvernennya_bezpeka.doc [36 Kb] (cкачувань: 12)

 Календар

«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 Популярне

 Сайти друзів

1

2

3

4


▲ Наверх