22 січня – День Соборності України

 


Історія України… Забуті імена, викреслені з пам’яті цілі сторінки, зруйновані могили, поламані хрести… І сьогодні ми знов хочемо воскресити в пам'яті одну із сторінок нашої України. 22 січня 1919 року на площі перед Софією в Києві відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки: «Однині воєдино зливаються століттями відiрванi одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) i Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися вiковiчнi мрії, якими жили iза які вмирали кращі сини України.…».

 


 

22 січня … хтось сказав, і всі почули люди,

З Києва аж по самі Карпати:

Україна є, була і буде!

Вже її нікому не здолати!»

Але не судилося Україні вибороти незалежність у 1917 – 1921 роки. Держава проіснувала недовго. Вистояти не було сили. В боротьбі за волю славні сини України віддали найдорожче — життя... Та народ пам’ятає своїх лицарів, і слава про них не вмре, не поляже... Ні про тих, хто загинув давно, ні про тих, хто своїм життям захищає нас нині…

Так розпочалась урочиста лінійка, присвячена ДНЮ СОБОРНОСТІ та ДНЮ ПРАПОРА України, проведена під керівництвом викладачів Натахіної І.О. та Мелах Ц.В.

З цікавістю переглянули ліцеїсти презентацію, яку підготували історики та літературознавці про ці події. Було висловлено впевненість у тому, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною, що Україна, як і донедавна, складатиметься з 24-х областей та Автономної Республіки Крим. Все це – наша рідна земля, на якій ми живемо і за яку маємо дякувати за це Богу. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незлічені жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності. Учні ліцею читали вірші про Україну

Не розчаровуйсь в Україні.

Немає єдності у нас…

То наша головна провина

За весь неволі довгий час.

Не розчаровуйсь в Україні,

А розумій її печаль.

Щоти для неї нині -

У себе спершу запитай.

Вона свята, а грішні – ми.

В її недолі часто винні

ЇЇ ж бо дочки і сини.

Ідеї волі певним будь,

Бо тільки той є справжнім сином,

Хто вміє неньки біль збагнуть.

Говорили учні про те, що ми повинні думати і про Україну сьогоднішню, і про те, якою вона буде завтра, якою залишимо її в спадок нащадкам. Олександр Довженко писав: "Сучасне завжди знаходиться на дорозі з минулого в майбутнє”. І дійсно: яким би шанованим і величним не було наше минуле, яким би прекрасним не уявлялось нам майбутнє, живемо ми сьогодні. І чи будуть поважати нас наші діти, пишатимуться нами наші нащадки – вирішується сьогодні і залежить тільки від нас.

Велична і свята, моя ти Україно,

лише тобі карать нас і судить.

СОБОРНУ і ЄДИНУ,

нам твою історію творить!

22 січня – День Соборності України
22 січня – День Соборності УкраїниВ’ячеслав Пугач , учень гр. №164 звернувся до присутніх зі словами: «Зміст нашої державної незалежності визначаємо ми
. Своєю працею, інтелектуальними злетами, вірою в Україну. І співати мало "ще не вмерла”, і радіти мало, що не вмерла, треба жити, хай живе вона!»

Моя Україно!

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти – совість народу, незгасна зоря…

Живи й процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.

А наостанок Юлія Кийко, учениця гр. № 164, заспівала пісню, присвячену Україні.22 січня – День Соборності України
22 січня – День Соборності України


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Створити аккаунт

 Оголошення

На базі нашого ліцею існує комп’ютерна академія Cisco, яка проводить безкоштовне навчання. В кінці навчального курсу якого всі отримують сертифікати міжнародного зразка.

Розклад уроків

Розклад уроків з 12.01.2017

 

12012017.xlsx [59.96 Kb] (cкачувань: 50)

Іменинники Травня

Вітаємо Іменинників:Мазенков А.Є. 08.05

Федорова В.В. 31.05


Бажаю кохання, гарних подій,
Здійснення задумів,планів і мрій
Щастя квітучого, злетів найвищих,
Шляхів до мети легких і найближчих.

 

Скачати та читати статтю Zvernennya_bezpeka.doc [36 Kb] (cкачувань: 12)

 Календар

«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 Популярне

 Сайти друзів

1

2

3

4


▲ Наверх