Проблема насильства

Проблема насильства з кожним роком стає гострішою саме через її прихований характер. Сьогодні не існує жодних статистичних даних, які б давали реальну картину насильства у сімї. Прояви насильства в сімї мають циклічний характер: насильство – примирення – заспокоєння -  посилення напруги – і знову насильство. Замовчування фактів насильства – є однією з причин, що значно перешкоджає подоланню цього явища.

            Метою домашнього насильства завжди є встановлення контролю над жертвою, коли «кривдник» хоче стати єдиним розпорядником її життя. Тому поряд з основними причинами насильства (незгода в сімї, бідність, алкоголь, соціальна незахищеність) стає прагнення насильника самоутвердитися за рахунок жертви.

            Ситуацію може змінити створення консультативних пунктів для допомоги жертвам насилля,  створення кризових центрів, притулків, соціального житла, підвищення рівня правової обізнаності людей і забезпечення їх доступною інформацією, як можна себе захистити від насильства, ставлення до насильства не як до побутової проблеми, а як до  порушення прав людини.

Враховуючи гостроту проблеми насильства, Україна не стоїть осторонь щодо її розвязання. З 2001 року Україна бере активну участь у  проведенні щорічної всесвітньої акції «16 днів протидії гендерному насильству», яка  розпочинається 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, та завершується 10 грудня, у Всесвітній день прав людини.

            Ця акція щорічно  проходить і у нашому ліцеї.  Перед педагогічним колективом ставиться завдання проаналізувати проблеми гендерного насильства у сімях учнів, де є проблеми з пянством, наркоманією, бідністю, агресією. Крім цього при проведенні акції в ліцеї, педпрацівники  виявляють:

-   характерні риси явища гендерного насильства;

-   розкривають загальнотеоретичні проблеми використання правових засобів у законодавстві;

-   встановлюють взаємозвязок між гендерним насильством, дискримінацією за статевою ознакою, та соціостатевою нерівністю;

-   висвітлюють специфічну природу, сутність та типологію основних форм гендерного насильства;

-   визначають місце та співвідношення «гендерного насильства» у правових оцінках.

            В ліцеї проводяться соціологічні опитування, анкетування, працює «психологічна служба», що надає допомогу тим учням, які живуть у неблагонадійних сім’ях.

            Під час акції роздається  роздатковий матеріал, розроблений Запорізьким обласним центром соціально-психологічної допомоги.  На загальноліцейній  лінійці та на групових виховних годинах розглядуються питання щодо насильства в сімях дають можливість учням узнати про види насильства, психологічне, економічне, сексуальне, фізичне. Крім цього учні з цих матеріалів одержують відомості про відповідальність за вчинення злочинів проти життя та здоров’я особи, передбачених Кримінальним кодексом України та одержують поради як запобігти насиллю. В цих матеріалах є телефони Запорізького обласного центру психологічної допомоги.

Акція, що проводиться у ліцеї дає можливість кожному учню захистити себе від насильства.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Створити аккаунт

 Оголошення

На базі нашого ліцею існує комп’ютерна академія Cisco, яка проводить безкоштовне навчання. В кінці навчального курсу якого всі отримують сертифікати міжнародного зразка.

Розклад уроків

Розклад уроків з 12.01.2017

 

12012017.xlsx [59.96 Kb] (cкачувань: 50)

Іменинники Травня

Вітаємо Іменинників:Мазенков А.Є. 08.05

Федорова В.В. 31.05


Бажаю кохання, гарних подій,
Здійснення задумів,планів і мрій
Щастя квітучого, злетів найвищих,
Шляхів до мети легких і найближчих.

 

Скачати та читати статтю Zvernennya_bezpeka.doc [36 Kb] (cкачувань: 12)

 Календар

«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 Популярне

 Сайти друзів

1

2

3

4


▲ Наверх